Pitti Katalin
A március 15-i nemzeti ünnep alkalmából Réthelyi Miklós nemzeti erőforrás miniszter
a Petőfi Irodalmi Múzeumban A Magyar Köztársaság Érdemes Művésze díjat adott át Pitti Katalin Liszt Ferenc-díjas operaénekesnek.
Szívből gratulálunk!
]]>A TÉKA együttes 1976-ban alakult Budapesten.
Célkitűzésük, hogy a magyar népzene eredeti hangzásvilágát megőrizzék.
Tagjai a falun élő zenészmesterektől gyűjtötték a dallamokat, tanultak tőlük, együtt muzsikáltak lakodalmakban, bálokban, táncházakban. Fontos számukra, hogy a dallamok és a játékstílus megőrzése mellett átadják tudásukat a fiatalabb generációknak.
Munkájukat a Népművészet Ifjú Mestere, az Erdélyi Világszövetség Becsületrend Rubinja, a Magyar Művészetért és a Bartók Emlékdíjjal ismerték el. Koncertjeikkel számos ország világzenei színpadán arattak kimagasló sikert etnostílusú játékmódjukkal. Nagysikerű koncertjeikkel bejárták Európa szinte valamennyi országát, és muzsikáltak Mexikóban, Kanadában, Indiában, Japánban, Kínában, Ausztráliában és az USA – ban is.
![]() |
![]() |
A csoport a magyar nyelvterület különböző tájegységeinek autentikus táncait és zenéit mutatja be (pl.: Dunán-túl, Dél-Alföld, Felső-Tiszavidék, Erdély-Mezőség, Kalotaszeg). Lendületes, fiatalos, jó hangulatú előadást tudunk ajánlani.
Alternatív műsorok:
- Borozó nóták: A műsor ún. „itatós nóták”-ból áll, melynek lényege, hogy a közönség a műsor alatt, annak részeseként borozik,
- A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Népzene Tanszak hallgatóinak magyar népzenei koncertje,
- Autentikus népzene koncert: A zenekar a magyar nyelvterület különböző tájegységeinek autentikus zenéit mutatja be Bukovinától a Dunántúlig.
![]() |
![]() |
Pitti Katalin
Szentesen születtem 1951. december 7-én, édesanyám, Kanász Nagy Eszter és édesapám, Pitti Pál elsőszülött gyermekeként. Van egy húgom, Eszter. A családban korábban nem volt művész, de sikerült velük elfogadtatnom és megszerettetnem ezt az ismeretlen területet, az éneklést. Egyetlen lányom, Pitti Barbara 1973. március 11-én született, ma gyógypedagógus. Unokám, Barnabás 2005. december 14-én jött a világra, tiszta örömet hozva az életünkbe.
Tanulmányaimat a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola ének tanszakán, a nemrég elhunyt, remek pedagógusnál, Sík Olgánál és a csodálatos Bán Melitta tanárnőnél végeztem. Utána kerültem a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemre, amelynek opera tanszakán végeztem az 1977-78-as tanévben, jeles minősítéssel. Ott is fantasztikus oktatóim voltak, többek között dr.Sípos Jenő, Lukács Miklós, Mikó András, Egri István, Patkó József, Varasdy Emmi, Medveczky Ádám, Forrai Miklós, Pernye András.
Egyetemi éveim alatt részt vettem az 1976-os lipcsei Bach versenyen, ahol második lettem, az első helyezett keletnémet volt.
A Magyar Állami Operaház tagja az 1978-79-es évadban lettem. A diploma évében készült a Horváth Ádám rendezte Otello című tévéfilm, amelynek Desdemona szerepére engem választottak ki. Így pályakezdőként együtt énekelhettem a legnagyobbakkal, Simándy Józseffel és Melis Györggyel, Ferencsik János karmester vezényletével. A film országos ismertséget és szakmai sikert hozott számomra.
A Magyar Állami Operaház magánénekeseként az operairodalom legcsodálatosabb szerepeit énekeltem. Lukács Ervintől Giuseppe Patanéig, ifj.Palló Imrétől Lamberto Gardelliig, Erdélyi Miklóstól Kovács Jánosig remek karmesterekkel dolgoztam, akiktől sokat tanultam. Természetesen a rendezőkkel való munka is sokat csiszolt a szerepeimen. A világ számos országában léptem fel, így például Drezdában Verdi Lombardokjával. A Traviata címszerepét Budapesten kívül Szófiában, Kolozsváron, Kassán, Tokyóban, Osakában játszottam. Puccini Pillangókisasszonyát Prágában és itthon tizenhat éven át, a Bohémélet Mimijét Pozsonyban, Csakjkovszkij Anyeginjének Tatjána szerepét pedig Prágában, Moszkvában, Hamburgban és Rio de Janeiróban. Operaszerepeimen kívül szívesen énekeltem Bach, Mozart, Liszt, Kodály oratórikus műveit, számos nyilvános dalestem volt a Magyar Rádióban vagy a Zeneakadémián, ahol legutóbb Rossini, Bellini, Donizetti és Tosti dalokból volt estem Ács János karmesterrel. Sok felkérést kaptam az operett világába is. Legtöbbet Lehár Víg özvegyének címszerepét énekeltem, kezdve a Margitszigeti Szabadtéri Színpadtól egészen a bécsi Staatsoperig, de ezzel a szereppel még Tokyóba is eljutottam. Voltam Szaffi A cigánybáróban, Lisa a Mosoly országában, Sylvia a Csárdáskirálynőben és Marica grófnő is. Jacoby Viktor Sybilljéből pedig tévéjáték készült. Ma is támogatok jótékonysági szervezeket, ha időm és erőm engedi. Rengeteg ilyen jellegű rendezvényen léptem fel, éneklésemmel segítve a nemes ügyet. Szívesebben állok a bajban levők, mint a hatalmasok mellé.
Tíz éve tanítok, két éve a Budai Művészház alapítványi iskolában. A Nyugatmagyarországi Egyetem Zenei Tanszékén pedig hangképzés kurzust tartok. A tanítás számomra mindig érdekes felfedezést és ily módon különleges örömet nyújt. A növendékeim problémáin keresztül, hogy rávezessem őket a hangképzés lényegére, olyan dolgokat kell megfogalmaznom szakmailag, amit soha nem tehettem volna meg nélkülük. Ezért hálás vagyok nekik, mert általuk is tanulok.
![]() Pitti Katalin opera énekesnő |
||
![]() Pitti Katalin opera énekesnő |
–„Magyar az, aki a magyar kultúra része” – prózai és zenei anyag Kodály Zoltánról
-a legismertebb Puccini- Verdi-művekből, alkalomra és kérésre összeállítva
„Ave Maria”, „Áldj meg minket, Úristen”, „Jertek,menjünk Betlehembe” címekkel
Csajkovszkij, Rimszkij-Korszakov, Rahmanyinov dalest eredeti nyelven
Rossini, Bellini, Donizetti, Verdi és Tosti dalok a zeneakadémiai koncert anyagából
– acappella előadás
a legismertebb művekből
http://www.youtube.com/watch?v=CsW6_pJHLRA&feature=related
Díjai:
Liszt Ferenc díj
Oláh Gusztáv emlékplakett
Déryné díj
Bartók Béla-Pásztory Ditta díj
Artis Jus díj
MSZOSZ díj
és számos nívódíj
]]>Kalmár Magda
Kalmár Magda opera énekes
]]>Szekeres Adrien
Szekeres Adrien korunk, és generációjának egyik legkiemelkedőbb előadóművésze. Nem csak páratlan és mással össze nem téveszthető énekhangjának, hanem lebilincselő egyéniségének, előadásmódjának is köszönheti sikereit. A nagysikerű Olyan, mint Te című daláról elnevezett albuma 5 hét alatt aranylemez lett, s ezt követően a platina lemezt is átvehette Adrien. Az album a Magyar Hanglemezkiadók Szövetsége lemezeladási listáján az előkelő első helyezést kapta. Népszerű dalai az országos és vidéki rádiókban is az egyik legjátszottabb magyar előadóvá emelték. Népszerű televíziós műsorok kedvelt meghívottja. 2009. november 6-án jelenik meg várva várt új lemeze Csak játék címmel, amely minden bizonnyal az idei őszi-téli szezon kiemelkedő sikere lesz majd! 2009. telén teltházas, 16 állomásos Adventi turnét ad Szekeres Adrien köré épülő produkciók, minden apró részletre kiterjedő igényességükkel, harmóniájukkal igyekszenek a közönség igényeit kiszolgálni. Szekeres Adrien Szekeres Adrien korunk, és generációjának egyik legkiemelkedőbb előadóművésze. Nem csak páratlan és mással össze nem téveszthető énekhangjának, hanem lebilincselő egyéniségének,előadásmódjának is köszönheti sikereit.
A nagysikerű Olyan, mint Te című daláról elnevezett albuma 5 hét alatt aranylemez lett, s ezt követően a platina lemezt is átvehette Adrien. Az album a Magyar Hanglemezkiadók Szövetsége lemezeladási listáján az előkelő első helyezést kapta.
Népszerű dalai az országos és vidéki rádiókban is az egyik legjátszottabb magyar előadóvá emelték. Népszerű televíziós műsorok kedvelt meghívottja.2009. november 6-án jelenik meg várva várt új lemeze Csak játék címmel, amely minden bizonnyal az idei őszi-téli szezon kiemelkedő sikere lesz majd!
2009. telén teltházas, 16 állomásos Adventi turnét ad. Szekeres Adrien köré épülő produkciók, minden apró részletre kiterjedő igényességükkel, harmóniájukkal igyekszenek a közönség igényeit kiszolgálni.
Fellépési módozatok:
Fellépési módozatainkat igyekeztünk úgy kialakítani, hogy mindenki, aki szeretne egy elismert előadót, egy tartalmas előadást biztosítani vendégei részére, megtalálja a neki megfelelőt, a szűkebb büdzsével rendelkezőktől, egészen a nagy koncertélményre vágyókig.
Opcióként rendelhetőek:
- igényes díszlet
- Hang és fénytechnika
- sztárvendégek
]]>Papadimitriu Athina
Papadimitriu Athina
1976-ban végzett a Színház- és Filmművészeti Főiskolán (1972-től). A 25. Színháznál kezdte színészi karrierjét 1976–1978 között. 1978–1982 között a Népszínházban játszott. 1982-1989 között a Nemzeti Színházban játszott. Ezután került a Rock Színházhoz 1989–1996 között. A színház megszűnése után a Budapesti Operettszínházba került, melynek azóta is tagja. Vendégként fellép a tatabányai Jászai Mari Színházban, a Budaörsi Játékszínben, a Ruttkai Éva Színházban és a budapesti Játékszínben.
2009-ben megjelent :Latin érintés című lemeze
Műsorai:
A Hazaszeretet – A Szeretett Haza
versek, megzenésített versek, népdalok, népdalfeldolgozások,
Petőfi Sándor, Wass Albert, Ady Endre, Tompa Mihály,Reményik Sándor , Kormorán, Ismerős Arcok zenekar műveinek felhasználásával
Dalok saját lemezéről
Görög est: autentikus zenekarral és igény esetén görög néptáncosokkal
![]() |
![]() |
Szvorák Katalin
Szvorák Katalin (Losonc, 1958. április 29. – )
Liszt Ferenc-díjas népdalénekes, előadóművész. Gyermekéveit az Ipoly-menti Pincen töltötte, iskoláit Füleken végezte. Az ELTE magyar-könyvtár szakán szerzett diplomát. Első díjat kapott a Röpülj páva versenyen (1981), a Lajtha emlékversenyen (1988). 1983-tól 2005-ig magánénekesként dolgozott a Honvéd Művészegyüttesnél. 1990–92-ben Soros ösztöndíjas volt. A szentendrei Vujicsics Tihamér Zeneiskola tanára és a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem vendégtanára, több nyelven énekel. Harminckét év alatt több mint háromezer koncertet adott három kontinens 33 országában. 27. tematikus önálló lemeze 2010 őszén jelenik meg.
Díjai:
* Népművészet Ifjú Mestere (1980)
* Fülek város díszpolgára (1996)
* Liszt Ferenc-díj (2000)
* Hungaroton-díj (2001)
* Kodály Zoltán-díj (2002)
* Pinc díszpolgára (2006)
* Bartók Béla emlékdíj (2007)
* Szentendre Közművelődéséért Díj (2009)
* Béres Ferenc-díj (2009)
* Alternatív Kossuth-díj (2010)
Lemezei:
* Dalvándorlás (1986) – a Dunatáj népzenéje
* Iglice szívem (1989) – népdalok gyermekeknek
* Jelenti magát Jézus (1991) – népénekek
* Hungarian Folk Music (1992) – táncházmuzsika
* Vagyunk (1992) – Tóth Zsókával, felföldi költők versei
* Tavaszvilág (1993) – Kiss Ferenccel, tavaszi szokásdalok
* Live (1993) – spanyolországi élő felvételek
* Énekeim (1995) – válogatás tíz év nyolc lemezéről
* Aranyoslábú iglice (1996) – Kiss Ferenccel, népzene gyermekeknek
* Válaszúton (1997) – Illés Lajossal, népdalátiratok
* Álomföldön (1997/ 2009) – Illés Lajossal, megzenésített gyerekversek
* Napfogyatkozás (1999) – bánatdalok
* Meotis (2000) – Kőfaragókkal, amerikai és skóciai élő koncertfelvétele
* Örvendezzünk (2000) – Közép-Európa karácsonya, Monarchia zenekarral
* Ispiláng – Ich spiel ein (2001) – Közép-Európa gyermekdalai, Monarchia zenekarral
* Stafírung (2002) – Közép-Európa lakodalma, Monarchia zenekarral
* Télkergető (2003) – Közép-Európa farsangja, Monarchia zenekarral
* Alleluia (2004) – Húsvét Közép-Európában, Monarchia zenekarral
* Áthallások (2004) – magyar népdalvariánsok
* Pünkösd (2005) – Pünkösd Közép-Európában, Monarchia zenekarral
* Szép országom (2006) – megzenésített versek (Szűts Istvánnal)
* Éneklő Egyház (2007) – népénekek Ádventtől Pünkösdig
* Dúdolós (Gyógyító dallamok I.) (2007) – beszéd sérültek gyógyítására, megjelent a Szt. Rókus Kórház gondozásában, kereskedelmi forgalomba egyelőre nem kerülhet
* Mondj, szívem dalt (2008) – énekek Szűz Máriáról és a magyar szentekről
* A nap megszentelése (2009) – himnuszok,zsoltárok és imádságok
* A Teremtő dicsérete ( megjelenés: 2010) – Isten és a természet a történelmi egyházak énekeiben
]]>