Minden adventi vasárnapon Élő Betlehem a Bosnyák téri templom kertjében.
A látványossághoz adventi műsor, karácsonyi énekek és előadás, valamint állatsimogató is tartozik.
Élőkép jelmezes szereplőkkel, kisállatokkal és interaktív, népi karácsonyi történetekkel.
Kátai Zoltán
Magiar História
Históriás énekek, dalok a XVI. – XVII. századból ismert és ismeretlen szerzőktől (pl. Tinódi Lantos Sebestyén, Bornemisza Péter, Balassi Bálint, Wathay Ferenc, Szenczi Molnár Albert) történelmünk nagy alakjairól (Szent István, Szent László, Hunyadi János, Zrinyi Miklós, Báthory Gábor), és nagy eseményeiről (honfoglalás, török hódítás), de szerepelnek a műsorban moralizáló dalok és zsoltárfordítások is.
(ének, lant, koboz, fidula)
Pajzán epigrammák, obszcén és “pornográf” dalok, erotikus népmesék és történetek a Vajdaságból és Erdélyből, Janus Pannoniustól a bakanótákig, Pálóczi Horváth Ádámtól Bartók Béla népdalgyűjtéséig. Csak 18 éven felülieknek! (gitár, citera, kontra, koboz, fidula)
Kátai Zoltán
XVI. – XVII. századbeli énekek. (Magyar Énekmondók – Kátai Zoltán, Róka Szabolcs – ének, lant, koboz, fidula, ud)
Borról és borivókról szóló énekek a XVI. – XVIII. századból. Róka Szabolccsal közös műsor. (ének, lant, koboz, fidula, ud)
Emlékműsor Báró Gyarmati Balassa Bálint, és a XVI.század katonaköltőinek (Tinódi,Wathay) tiszteletére. Szerelem, vitézség, hit a Balassi-énekekben.
(kb. másfél óra / ének, lant, koboz)(Igény szerint Róka Szabolccsal közösen)
Kátai zoltán
Wathay Ferenc Énekei
A 16.-17. század fordulóján élt katonaköltő 1602-1606. között Isztambuli rabságban írt énekeskönyvéből szólalnak meg énekek.
Kátai Zoltán
]]>
Álomkófic
Megzenésített versek gyermekeknek
„Évek óta készültünk, hogy egy olyan lemezt készítsünk a gyermekeknek, melyben a versek eggyé válnak a dallamokkal, a dallamok a gyermekekkel, s így a költészet észrevétlenül épülhet be az életükbe. A dalokat szívből írtuk apró gyermekeknek, kisiskolásoknak, nagyiskolásoknak,
kamaszoknak és mindazoknak, akik megérzik bennük a körülöttünk élő világ sokszínűségét. Oly jó néha elcsellengve széllel tündökölni, színekkel táncolni, Boldogasszony felé tekinteni, erdőben rókát bámulni, réteken megpihenni, árvalányhajjal egymást cirógatni, tavak partján moszkitók énekére békákkal vacsorálni, útban hazafelé cinkét hivogatni, kóficokkal álmodozni, ménesek közt lovak meséit figyelni és olyan jó gyermeknek lenni… még felcseperedve is.”
Misztrál
A Magyarországon immár 23 éve működő Csík Zenekar elsősorban a magyar népzene hiteles tolmácsolója. Az utóbbi néhány évben olyan zenei utat választottak, amely lehetőséget ad arra, hogy minél több embernek adjon a népzene váratlan, de kellemes élményt. Bátran mondhatjuk, hogy a népzene és a könnyű műfajok eddig soha nem alkalmazott, igazán érdekes és sikeres ötvözését egy új műfaj megteremtésével hozták létre.
![]() |
![]() |
A TÉKA együttes 1976-ban alakult Budapesten.
Célkitűzésük, hogy a magyar népzene eredeti hangzásvilágát megőrizzék.
Tagjai a falun élő zenészmesterektől gyűjtötték a dallamokat, tanultak tőlük, együtt muzsikáltak lakodalmakban, bálokban, táncházakban. Fontos számukra, hogy a dallamok és a játékstílus megőrzése mellett átadják tudásukat a fiatalabb generációknak.
Munkájukat a Népművészet Ifjú Mestere, az Erdélyi Világszövetség Becsületrend Rubinja, a Magyar Művészetért és a Bartók Emlékdíjjal ismerték el. Koncertjeikkel számos ország világzenei színpadán arattak kimagasló sikert etnostílusú játékmódjukkal. Nagysikerű koncertjeikkel bejárták Európa szinte valamennyi országát, és muzsikáltak Mexikóban, Kanadában, Indiában, Japánban, Kínában, Ausztráliában és az USA – ban is.
![]() |
![]() |
A Magyarországon immár 23 éve működő Csík Zenekar elsősorban a magyar népzene hiteles tolmácsolója. Az utóbbi néhány évben olyan zenei utat választottak, amely lehetőséget ad arra, hogy minél több embernek adjon a népzene váratlan, de kellemes élményt. Bátran mondhatjuk, hogy a népzene és a könnyű műfajok eddig soha nem alkalmazott, igazán érdekes és sikeres ötvözését egy új műfaj megteremtésével hozták létre.
![]() |
![]() |
A csoport a magyar nyelvterület különböző tájegységeinek autentikus táncait és zenéit mutatja be (pl.: Dunán-túl, Dél-Alföld, Felső-Tiszavidék, Erdély-Mezőség, Kalotaszeg). Lendületes, fiatalos, jó hangulatú előadást tudunk ajánlani.
Alternatív műsorok:
- Borozó nóták: A műsor ún. „itatós nóták”-ból áll, melynek lényege, hogy a közönség a műsor alatt, annak részeseként borozik,
- A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Népzene Tanszak hallgatóinak magyar népzenei koncertje,
- Autentikus népzene koncert: A zenekar a magyar nyelvterület különböző tájegységeinek autentikus zenéit mutatja be Bukovinától a Dunántúlig.
![]() |
![]() |
Néptánc csoport
A csoport célja, hogy öntevékeny formában ápolja, terjessze, bemutassa a néptánc és a jelentős szerepet vállalunk kis városunk kultúrájának építésében, életben tartásában. népművészeti hagyományokat. Reméljük, hogy e tevékenységünkkel
![]() |
![]() |
]]>
Matyi a Ludas Bábjáték
]]>Kézművessátor
Kézművessátor
szövő szék
kézművesfoglalkozás, agyagozás
![]() kosárfonó kézmuves |
|
![]() gyertyamártó kézműves |
![]() kovácsmester kézműves |