Kátai Zoltán
Magiar História
Históriás énekek, dalok a XVI. – XVII. századból ismert és ismeretlen szerzőktől (pl. Tinódi Lantos Sebestyén, Bornemisza Péter, Balassi Bálint, Wathay Ferenc, Szenczi Molnár Albert) történelmünk nagy alakjairól (Szent István, Szent László, Hunyadi János, Zrinyi Miklós, Báthory Gábor), és nagy eseményeiről (honfoglalás, török hódítás), de szerepelnek a műsorban moralizáló dalok és zsoltárfordítások is.
(ének, lant, koboz, fidula)
Pajzán epigrammák, obszcén és “pornográf” dalok, erotikus népmesék és történetek a Vajdaságból és Erdélyből, Janus Pannoniustól a bakanótákig, Pálóczi Horváth Ádámtól Bartók Béla népdalgyűjtéséig. Csak 18 éven felülieknek! (gitár, citera, kontra, koboz, fidula)
Kátai Zoltán
XVI. – XVII. századbeli énekek. (Magyar Énekmondók – Kátai Zoltán, Róka Szabolcs – ének, lant, koboz, fidula, ud)
Borról és borivókról szóló énekek a XVI. – XVIII. századból. Róka Szabolccsal közös műsor. (ének, lant, koboz, fidula, ud)
Emlékműsor Báró Gyarmati Balassa Bálint, és a XVI.század katonaköltőinek (Tinódi,Wathay) tiszteletére. Szerelem, vitézség, hit a Balassi-énekekben.
(kb. másfél óra / ének, lant, koboz)(Igény szerint Róka Szabolccsal közösen)
Kátai zoltán
Wathay Ferenc Énekei
A 16.-17. század fordulóján élt katonaköltő 1602-1606. között Isztambuli rabságban írt énekeskönyvéből szólalnak meg énekek.
Kátai Zoltán
]]>
A Magyarországon immár 23 éve működő Csík Zenekar elsősorban a magyar népzene hiteles tolmácsolója. Az utóbbi néhány évben olyan zenei utat választottak, amely lehetőséget ad arra, hogy minél több embernek adjon a népzene váratlan, de kellemes élményt. Bátran mondhatjuk, hogy a népzene és a könnyű műfajok eddig soha nem alkalmazott, igazán érdekes és sikeres ötvözését egy új műfaj megteremtésével hozták létre.
![]() |
![]() |
A TÉKA együttes 1976-ban alakult Budapesten.
Célkitűzésük, hogy a magyar népzene eredeti hangzásvilágát megőrizzék.
Tagjai a falun élő zenészmesterektől gyűjtötték a dallamokat, tanultak tőlük, együtt muzsikáltak lakodalmakban, bálokban, táncházakban. Fontos számukra, hogy a dallamok és a játékstílus megőrzése mellett átadják tudásukat a fiatalabb generációknak.
Munkájukat a Népművészet Ifjú Mestere, az Erdélyi Világszövetség Becsületrend Rubinja, a Magyar Művészetért és a Bartók Emlékdíjjal ismerték el. Koncertjeikkel számos ország világzenei színpadán arattak kimagasló sikert etnostílusú játékmódjukkal. Nagysikerű koncertjeikkel bejárták Európa szinte valamennyi országát, és muzsikáltak Mexikóban, Kanadában, Indiában, Japánban, Kínában, Ausztráliában és az USA – ban is.
![]() |
![]() |
A Magyarországon immár 23 éve működő Csík Zenekar elsősorban a magyar népzene hiteles tolmácsolója. Az utóbbi néhány évben olyan zenei utat választottak, amely lehetőséget ad arra, hogy minél több embernek adjon a népzene váratlan, de kellemes élményt. Bátran mondhatjuk, hogy a népzene és a könnyű műfajok eddig soha nem alkalmazott, igazán érdekes és sikeres ötvözését egy új műfaj megteremtésével hozták létre.
![]() |
![]() |
A csoport a magyar nyelvterület különböző tájegységeinek autentikus táncait és zenéit mutatja be (pl.: Dunán-túl, Dél-Alföld, Felső-Tiszavidék, Erdély-Mezőség, Kalotaszeg). Lendületes, fiatalos, jó hangulatú előadást tudunk ajánlani.
Alternatív műsorok:
- Borozó nóták: A műsor ún. „itatós nóták”-ból áll, melynek lényege, hogy a közönség a műsor alatt, annak részeseként borozik,
- A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Népzene Tanszak hallgatóinak magyar népzenei koncertje,
- Autentikus népzene koncert: A zenekar a magyar nyelvterület különböző tájegységeinek autentikus zenéit mutatja be Bukovinától a Dunántúlig.
![]() |
![]() |
A Rendes zenekar fiatal népzenészekből áll, akik legtöbbje a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem hallgatója vagy régóta kapcsolatban áll kultúránk e végtelenül sokszínű formájával.
Autentikus magyar, illetve más Kárpát-medencében élő népek népzenéjét próbáljuk elsajátítani a lehető legpontosabban, ezzel tisztelve emléküket és zenéjüket, tudván, hogy az nem a miénk csak használói, továbbadói és élvezői vagyunk.
![]() |
![]() |
]]>
2001-ben alakult együttesünk az évek során bejárta Európát és a világot, hozzájárulva ezzel a magyar bor jó hírének, nemzetközi elismertségének tovább erõsödéséhez.
Repertoárunkban fölfedezhetõ a népi folklóron kívül sok más stílusirányzat is, mint például jazz, blues vagy rock and roll,- mint bordal! Ez pedig azért lehetséges, mert dalaink túlnyomó része saját szerzemény. Esetenként híres magyar költõk megzenésített boros versei, de fõleg saját versek, mesék kerülnek megzenésítésre, hogy a mindenkori nagyérdemû egy új, egészen egyedi és sajátos stílusban megírt dallamvilágba csöppenve kóstolhasson bele a magyar bordal pártatlanul fûszerezett világába.
Énekeltünk együtt Demjén Ferenccel és a V’Moto-Rock legendás zenekarral, Rúzsa Magdival, St. Martinnal és a Bolyki Brothers-el is.
Lemezeinken közremûködik többek között Ákos, Sasvári Sándor és Pállfy István.
![]() Vivat Bacchus |
|
![]() Vivat Bacchus |
![]() Vivat Bacchus |
http://www.youtube.com/watch?v=ww5wjOdVraY&feature=related
]]>- Olasz és spanyol reneszánsz zene
- Reneszánsz táncház és táncbemutató (a Mare Temporis Alapítvány táncosaival és előadóival) Phalese- és Susato-gyűjteményből
- A reneszánsz után – manierista és korabarokk zene
- Budavár zenéje (lemezen megjelent 2005-ben)
- “Néhai való jó Mátyás király…” – Mátyás udvarának és korának zenéje
- Régi magyar kódexek dalai és táncai
- Az, ki szörzé, neve Sebestyén…” – Tinódi és kora
- Balassi Bálint emlékére
- A török és a kuruc kori harcos idők dalai és táncai
- “Vitézek nagy vígan lakának…” – régi magyar várak zenéje
- Magyar História – históriás énekek és a magyar vágánsköltészet dalai
- Bor és menyasszony – régi magyar mulatságok
- “Szép hazádért, kedvesidért…” – a hazáért harcolók emlékezete
- “Lelkemnek hozzád való buzgó kiáltása” – régi magyar istenes énekek és népénekek
- Árpád-házi Szent Erzsébet-emlékműsor
- Luxemburgi Zsigmond-emlékműsor
- “Uraknak Ura, nagy Isten!” Kálvin-emlékműsor
- Régi korok karácsonyi zenéje (lemezen megjelent 2004-ben)
- Középkori és reneszánsz zene: hangszer- és stílusismertető műsor
- A fortélyos leány (zenés mesedarab) – közös produkció a Kincskereső Meseszínházzal
![]() |
![]() |
![]() |
![]() Rossa Levente |
![]() Barokk zene |
![]() Barokk zene |
![]() Barokk zene |
![]() Barokk zene |
Tabulatura zenekar
Páncélos lovagok
Jelmezes beöltözés
Lovagi torna bemutatók
Történelmi játékok szervezése
Történelmi játszóház
Középkori kézműves bemutatók
Középkori vásár kialakítása
Lovagi torna bemutató
Lovagi torna bemutató
Ceremóniamester harold
Király
Páncélos lovag
Páncélos lovag
Fegyverkovács
Tökvágás
Kalodás játék