Dörner György
A színház igazgatója, Dörner György 1979-ben kezdte pályafutását a Nemzeti Színház tagjaként, 1982-ben a Katona József Színház alapító tagja, 1988-tól pedig a Radnóti Miklós Színház társulatának tagja lett. Szabadfoglalkozású művészként játszott többek között a veszprémi Petőfi Színház, a Várszínház és a Magyar Színház előadásain.
Színészközpontú, a hagyományos értékeket képviselő színházat és a világ problémáit magyar szemszögből vizsgáló előadásokat szeretne Dörner György, az Új Színház jövő február elsejével kinevezett igazgatója,
Ez a színház merőben más lesz, mint ami Budapesten jellemző – hangsúlyozta Dörner György, hozzátéve: reméli, hogy ez a másság vonzani fogja a nézőket mindenféle politikai, neveltetési, származási hátország nélkül is.
“A színház lényege az, hogy érdekes legyen. Magyarországon pedig az a legérdekesebb, ami a mi sorsunkat érinti” – mutatott rá, hozzátéve: “nekünk, magyaroknak a világ problémáit elsősorban a saját szemüvegünkön át kell nézni”.
]]>Pitti Katalin
A március 15-i nemzeti ünnep alkalmából Réthelyi Miklós nemzeti erőforrás miniszter
a Petőfi Irodalmi Múzeumban A Magyar Köztársaság Érdemes Művésze díjat adott át Pitti Katalin Liszt Ferenc-díjas operaénekesnek.
Szívből gratulálunk!
]]>Miller Zoltán énekes
Már növendékként 1993-ban, szerepet kapott a Grease című musicalben, amelyet még sokáig játszottak az ország számos színpadán. Pályája elején musicalekben és prózai szerepekben egyaránt láthatta őt a közönség többek között szerepelt az Operett Színház Valahol Európában című darabjában is. Játszott az Operettszínházban, a Tháliában, a József Attila Színházban, a Madách Színházban, a soproni Petőfi Színházban, a Piccolo Színházban, a Tivoliban és a Miskolci Nemzeti Színházban. Egy évadot Duisburgban töltött, ahol a Nyomorultakban Enjolras szerepét énekelte nagy sikerrel. 2000-ben eMeRton díjat kapott, mint az Év legjobb musical énekese. Tíz éve van a színészi pályán. Harmincadik évéhez közeledve kapta meg huszonötödik szerepét. Miller Zoltán szerencsésnek tartja magát, hogy tíz éves pályája alatt több mint húsz fontosabb szerepet eljátszhatott. Véleménye szerint a jó értelemben vett profizmushoz hozzátartozik, hogy az ember minden szerepet, amire jelentkezik, ugyanolyan fontosnak tart. A Madách Színház művésze, láthattuk többek közt Az Operaház Fantomjában is. A bemutató hármas szereposztásában, Csengeri Attila és Sasvári Sándor mellett a Fantomot alakító legfiatalabb színész volt; emellett a darab másik férfi főszerepét, a hősszerelmest is megformálta. 2004- ben az “Év legnépszerűbb színésze” kategóriában átvehette a Súgó Csiga díjat.[1] 2008-tól nem játszik az előadásban, szólólemeze készítésére hivatkozva visszaadta mind a Fantom, mind Raoul szerepét.2008. szeptember végén megjelent első szólólemeze Fehér és Fekete címmel a Sony BMG gondozásában, melyen hat feldolgozásszám és hat saját dal hallható. Az énekes a következőképpen fogalmazta meg a lemez irányvonalát: „Mindig megtaláltam mindenben a jót. Ha ért valami nagyon-nagyon kellemetlen, mondhatni tragikus dolog, akkor is azt mondtam: ez azért történt, mert valami sokkal jobb jön ezután! Az elmúlt tíz év szerelmei, gyötrelmei, gondolatai, élményei, a világgal való örök harc.
]]>