Minden adventi vasárnapon Élő Betlehem a Bosnyák téri templom kertjében.
A látványossághoz adventi műsor, karácsonyi énekek és előadás, valamint állatsimogató is tartozik.
Élőkép jelmezes szereplőkkel, kisállatokkal és interaktív, népi karácsonyi történetekkel.
Kátai Zoltán
Magiar História
Históriás énekek, dalok a XVI. – XVII. századból ismert és ismeretlen szerzőktől (pl. Tinódi Lantos Sebestyén, Bornemisza Péter, Balassi Bálint, Wathay Ferenc, Szenczi Molnár Albert) történelmünk nagy alakjairól (Szent István, Szent László, Hunyadi János, Zrinyi Miklós, Báthory Gábor), és nagy eseményeiről (honfoglalás, török hódítás), de szerepelnek a műsorban moralizáló dalok és zsoltárfordítások is.
(ének, lant, koboz, fidula)
Pajzán epigrammák, obszcén és “pornográf” dalok, erotikus népmesék és történetek a Vajdaságból és Erdélyből, Janus Pannoniustól a bakanótákig, Pálóczi Horváth Ádámtól Bartók Béla népdalgyűjtéséig. Csak 18 éven felülieknek! (gitár, citera, kontra, koboz, fidula)
Kátai Zoltán
XVI. – XVII. századbeli énekek. (Magyar Énekmondók – Kátai Zoltán, Róka Szabolcs – ének, lant, koboz, fidula, ud)
Borról és borivókról szóló énekek a XVI. – XVIII. századból. Róka Szabolccsal közös műsor. (ének, lant, koboz, fidula, ud)
Emlékműsor Báró Gyarmati Balassa Bálint, és a XVI.század katonaköltőinek (Tinódi,Wathay) tiszteletére. Szerelem, vitézség, hit a Balassi-énekekben.
(kb. másfél óra / ének, lant, koboz)(Igény szerint Róka Szabolccsal közösen)
Kátai zoltán
Wathay Ferenc Énekei
A 16.-17. század fordulóján élt katonaköltő 1602-1606. között Isztambuli rabságban írt énekeskönyvéből szólalnak meg énekek.
Kátai Zoltán
]]>
A Magyarországon immár 23 éve működő Csík Zenekar elsősorban a magyar népzene hiteles tolmácsolója. Az utóbbi néhány évben olyan zenei utat választottak, amely lehetőséget ad arra, hogy minél több embernek adjon a népzene váratlan, de kellemes élményt. Bátran mondhatjuk, hogy a népzene és a könnyű műfajok eddig soha nem alkalmazott, igazán érdekes és sikeres ötvözését egy új műfaj megteremtésével hozták létre.
![]() |
![]() |
A csoport a magyar nyelvterület különböző tájegységeinek autentikus táncait és zenéit mutatja be (pl.: Dunán-túl, Dél-Alföld, Felső-Tiszavidék, Erdély-Mezőség, Kalotaszeg). Lendületes, fiatalos, jó hangulatú előadást tudunk ajánlani.
Alternatív műsorok:
- Borozó nóták: A műsor ún. „itatós nóták”-ból áll, melynek lényege, hogy a közönség a műsor alatt, annak részeseként borozik,
- A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Népzene Tanszak hallgatóinak magyar népzenei koncertje,
- Autentikus népzene koncert: A zenekar a magyar nyelvterület különböző tájegységeinek autentikus zenéit mutatja be Bukovinától a Dunántúlig.
![]() |
![]() |
A Rendes zenekar fiatal népzenészekből áll, akik legtöbbje a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem hallgatója vagy régóta kapcsolatban áll kultúránk e végtelenül sokszínű formájával.
Autentikus magyar, illetve más Kárpát-medencében élő népek népzenéjét próbáljuk elsajátítani a lehető legpontosabban, ezzel tisztelve emléküket és zenéjüket, tudván, hogy az nem a miénk csak használói, továbbadói és élvezői vagyunk.
![]() |
![]() |
]]>
Matyi a Ludas Bábjáték
]]>Kézművessátor
Kézművessátor
szövő szék
kézművesfoglalkozás, agyagozás
![]() kosárfonó kézmuves |
|
![]() gyertyamártó kézműves |
![]() kovácsmester kézműves |
Páncélos lovagok
Jelmezes beöltözés
Lovagi torna bemutatók
Történelmi játékok szervezése
Történelmi játszóház
Középkori kézműves bemutatók
Középkori vásár kialakítása
Lovagi torna bemutató
Lovagi torna bemutató
Ceremóniamester harold
Király
Páncélos lovag
Páncélos lovag
Fegyverkovács
Tökvágás
Kalodás játék
Íjászat középkori játszóudvar
APRÓDTÁBOR
A helyszín adottságait figyelembe véve , szórakoztató ügyességi játékokban próbálhatják ki a gyerekek képességeiket, a területet biztonságosan kordonozzuk, a játékokat korhű jelmezbe öltözött moderátorok irányítják.A bejáratnál a játékos kedvű látogatók kapnak egy tarsolyt , melyben annyi aranypénz van ahány játékot felállítunk. Mindenki addig játszhat ameddig tart a pénze. Tapasztalataink szerint gyerekeknek, szülőknek, fiatal felnőtteknek egyaránt kitűnő szórakozás.
Játékok az Apródtáborban
Íjászat Csatacsillag dobás Dárda hajítás Középkori darts Gyűrűfűzés Ágyúval verébre Középkori teke Tasziga Gólyaláb-akrobatika |
![]() Középkori játékok, kalodás játék |
|
![]() Roland bábú |
![]() középkori játékok: Íjászat |
|
![]() Középkori játékok, gólyaláb |
![]() Középkori játékok, beoltözős |
SZALMAVÁR
Szalmabálákból felépítünk egy kb. 80 nm-es várat, lőrésekkel, alagutakkal, „hidakkal” stb. Imitált(biztonságos) hajító-labdákkal lehet megostromolni a várat és megszerezni a vár közepére kitűzött zászlót. A gyerekek nagyon élvezik, a falakat lerombolhatják, újraépíthetik, kipróbálhatják ügyességüket labdahajításban stb. A játékot jelmezes moderátorok irányítják, a résztvevőknek címeres középkori-átvetőket biztosítunk.
LOVAGI TÁBOR
A nap folyamán itt táboroznak a lovagi tornák, bemutatók résztvevői. Felépítünk 3db nagyméretű Lovagi-sátrat, fegyvertartó állványokat, páncélt , kordonokat stb. A nézőknek lehetősége van a fegyverek kipróbálására, közös fotózásra stb.
VÁSÁRI FORGATAG